Fjalë Kyçe

Përderisa objekti po digjej në Gjakovë, një person merrej me figurat e shahut

Përderisa objekti po digjej në Gjakovë, një person merrej me figurat e shahut

Një burrë nuk e mori me siklet djegien e ndërtesës e cila ndodhej disa metra larg tij.

Përderisa objektit të Viva Fresh Store në Gjakovë po i dilte tymi, një person i ulur skaj rrugës po merrej me hallet e veta – shahun.

Ai me qetësi i mblodhi të gjitha figurat e shahut, ngadalë pa bërë fare panik për zjarrin në afërsi, transmeton Klan Kosova.

Ky veprim nuk u shpëtoi qytetarëve dhe po bën xhiro nëpër rrjetet sociale.

Kujtojmë se sot rreth orës 15:40 dyqani i lartpërmendur është përfshirë nga flakët dhe nuk raportohet për persona të lënduar. Zjarrfikësit dhe policia ka dalë në vendin e ngjarjes, ku kanë arrit t’i evakuojnë të gjithë personat që kanë qenë brenda ndërtesës.

https://www.facebook.com/dfsokoli/videos/vb.546470979/10156111534120980/?type=2&video_source=user_video_tab