Fjalë Kyçe

Përfshihet nga zjarri një fermë e pulave në Prizren, digjen rreth 8 mijë zogj

Përfshihet nga zjarri një fermë e pulave në Prizren, digjen rreth 8 mijë zogj

Një person ka raportuar se ferma e tij e pulave është përfshirë nga zjarri.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 06:50 në lagjen “Bajram Curri”, në Prizren.

Siç thuhet në raport, ngjarja ka ndodhur të premten rreth orës 06:50 në lagjen “Bajram Curri”, në Prizren.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se ferma e tij e pulave është përfshirë nga zjarri. Njësitet policore, zjarrfikësit dhe ekipi i KEDS-it kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin. Si pasojë e zjarrit, të lënduar nuk ka, ndërsa janë djegur rreth 8,000 (tetë mijë) zogj të pulave dhe po ashtu është djegur edhe një pjesë e fermës-objektit. Njësitet policore janë duke hetuar rastin, ndërsa është informuar edhe prokurori lidhur me rastin”, thuhet në raport.