Fjalë Kyçe

Përfshihet nga zjarri një objekt në komunën e Istogut

Përfshihet nga zjarri një objekt në komunën e Istogut

Një objekt në komunën e Istogut të dielën është përfshirë nga zjarri, duke u djegur tërësisht.

Ndërkaq nuk është raportuar për të lënduar, përveç dëmeve materiale.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipi i zjarrfikësve si dhe pjesëtarë të Policisë të Kosovës.

Ende nuk dihet se çka e ka shkaktuar zjarrin.

Njësitet kompetente po merren me rastin.

Zjarri kaplon nje objekt afer Xhamisë se re ne IstogZjarri perfshiu 3 objekte apo shupa rreth ores 18.40 , nuk ka te lenduar por vetem deme materiale .

Gepostet von RTV Fontana am Sonntag, 31. März 2019