Fjalë Kyçe

Përfundon takimi i Kurit me opozitën, në takim nuk mori pjesë Haradinaj

Përfundon takimi i Kurit me opozitën, në takim nuk mori pjesë Haradinaj

Ka përfunduar takimi i kryeministrit Albin Kurti me liderët e partive opozitare, i cili u mbajt me ftesë të kryeministrit Kurti.

Në këtë takim i cili ka nisur dikur rreth orës 10:00, ishin të prezent vetëm kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe ai i PDK-së, Memli Krasniqi.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj nuk ishte i pranishëm, ndërkaq nuk janë bërë të ditur arsyet e mospjesëmarrjes së tij në këtë takim.

Gjatë këtij takimi është diskutuar për çështjen e sigurisë në vend, pas situatës së krijuar në veri.

Ndryshe pas përfundimit të takimit askush nuk është prononcuar për media.