Fjalë Kyçe

Përfundon takimi mes krerëve të shtetit dhe nënsekretarit amerikan, David Hale

Përfundon takimi mes krerëve të shtetit dhe nënsekretarit amerikan, David Hale

Ka përfunduar takimi mes nënsekretarit amerikan për Çështje Politike, David Hale dhe liderëve shtetëror,

Takimi i Hale me Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe me Kryekuvendarin Kadri Veseli, ka nisur në ora 8:30 dhe është mbajtur në Rezidencën e Ambasadës Amerikane në Prishtinë.

Në këtë takim, ka qenë i pranishëm edhe ambasadori amerikan, Philip Kosnett, njofton IndeksOnline.

Hale para vizitës së tij në Prishtinë, ka qëndruar në Beograd, ku edhe është takuar me Presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.