Fjalë Kyçe

Përfundon takimi në Presidencë, në objekt të Qeverisë hyjnë Haradinaj, Limaj e Ahmeti

Përfundon takimi në Presidencë, në objekt të Qeverisë hyjnë Haradinaj, Limaj e Ahmeti

Ka përfunduar takimi i krerëve të shtetit në zyrën e presidentit Hashim Thaçi.

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe zëvendësi i tij, Fatmir Limaj, janë parë ta kenë lënë takimin, por nuk janë prononcuar para gazetarëve që po i prisnin në oborrin e ndërtesave të Kuvendit dhe Qeverisë.
Të dy kanë hyrë në zyrat e ndërtesës së Qeverisë.

Nuk janë parë të kenë dal nga takimi kryeparlamentari Kadri Veseli e zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli.

Në zyrë të Qeverisë ka hyrë edhe Shpend Ahmeti, kryetar i Prishtinës dhe i PSD-së, që thotë se është në opozitë. Ahmeti bashkë me Limajn janë kryesues të Ekipit shtetëror të dialogut.