Fjalë Kyçe

Pjetër Nrecaj për herë të parë rrëfen si ndodhi vrasja

Pjetër Nrecaj për herë të parë rrëfen si ndodhi vrasja

Pjetër Nrecaj, i dënuari me burgim të përjetshëm për vrasjen e dyfishtë në Gjakovë, në një intervistë ekskluzive për Klan Kosova ka dhënë shpjegimin fillestar se si erdhi deri tek ngjarja e rëndë.

Ai thotë se problem kishte shkaktuar miku i tij me emrin Shkëlzen Marku, i cili sipas Nrecajt, kishte bërë trysni që Valbona të udhëtonte në Gjermani dhe të kujdesej për fëmijët e tij.

Detajet mund t’i ndiqni në videon më poshtë, në intervistën ekskluzive të Pjetër Nrecajt e realizuar në Burgun e Sigurisë së Lartë në Dyz.