Fjalë Kyçe

Podujevë: Aksident mes dy veturave dhe autobusit, lëndohen katër persona

Podujevë: Aksident mes dy veturave dhe autobusit, lëndohen katër persona

Katër persona kanë marrë lëndime trupore si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në fshatin Peran të Podujevës.

Në aksident ishin të përfshirë dy vetura dhe një autobus.

Kështu bëri të ditur zëdhbënësi i policisë për rajonin e Prishtinës Agron Borovci.

Borovci tha se të lënduarit kanë marrë tretman të nevojshëm mjekësor.

“Rreth orës 17:45, është pranuar informata për një aksident trafiku rrugor të ndodhur në fshatin Peran të komunës së Podujevës. Në aksident janë përfshirë dy vetura dhe një autobus. Si pasojë e aksidentit katër persona kanë pësuar lëndime trupore”- tha Borovci.

“Të njëjtëve u është ofruar trajtimi i nevojshëm mjekësor. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po ndërmerr veprimet e nevojshme për ndriçimin e shkaqeve që kanë sjellë deri te aksidenti”- theksoi ai.