Fjalë Kyçe

Policia arreston 8 të dyshuar për rrahjen e djalit të Nenad Rashiqit

Policia arreston 8 të dyshuar për rrahjen e djalit të Nenad Rashiqit

Policia arreston 8 të dyshuar për rrahjen e djalit të Nenad Rashiqit
Nenad Rashiq

Djali kryetarit të Partisë Demokratike Progresive, Nenad Rashiqit është rrahur sot nga tetë persona në afërsi të shkollës në Llapnasellë.

Lidhur me rastin janë arrestuar tetë persona, në mesin e tyre edhe një i mitur.

Siç është bërë e ditur për KOHËN nga Policia, viktima ka pësuar lëndime trupore me ç ‘rast ka kërkuar edhe ndihmën e mjekut.

“Sot rreth orës 12:00 kemi pranuar informatën për një rrahje në progres në afërsi të shkollës në Llapnasellë, ku kanë qenë të përfshirë disa persona. Me të marrë informatën njësitet e nevojshme policore kanë dalë në vendin e ngjarjes. Bazuar në informacionet e para dyshohet se një person mashkull , ka pësuar lëndime dhe i njëjti është dërguar për trajtim mjekësor. Lidhur me këtë rast policia ka shoqëruar në stacion policor 8 persona të dyshuar (prej tyre një i mitur). Aktualisht po vazhdon puna për zbardhjen e rrethanave dhe motiveve që karakterizojnë ngjarjen”, thuhet në përgjigjen e Policisë.