Fjalë Kyçe

Presidenti Thaçi bën homazhe për Arian Dacin

Presidenti Thaçi bën homazhe për Arian Dacin

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi sot bëri homazhe pranë arkivolit të Arian Dacit.

Pas homazheve, Thaçi nënshkroi në librin e zisë.

Deri tani në homazhe morën pjesë figura të njohura politike dhe krerë të vendit.

Daci ndërroi jetë dje gjatë një orteku në Brezovicë.