Fjalë Kyçe

Presidenti Thaçi në 11 vjetorin e Pavarësisë kujton komandantin legjendar Adem Jashari

Presidenti Thaçi në 11 vjetorin e Pavarësisë kujton komandantin legjendar Adem Jashari

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar në 11 vjetorin e Pavarësisë komandantin legjendar Adem Jasharin.

Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ku e ka vendosur edhe një fotografi ai ka shkruar “nderimë të përjetshme përjetshme bashkëluftëtarit tim të orëve të para të UÇK-së, komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij për sakrificën sublime, shkruan Gazeta Alo.

Postimi i tij i plotë:

11 vjet pavarësi! Nderime të përjetshme bashkëluftëtarit tim të orëve të para të UÇK-së, komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij për sakrificën sublime. Nderime gjithë dëshmorëve të kombit! HTH/Gazeta Alo/