Fjalë Kyçe

Presidentja Osmani sot pasdite përballë Vuçiqit në Këshillin e Sigurimit në OKB

Presidentja Osmani sot pasdite përballë Vuçiqit në Këshillin e Sigurimit në OKB

Sot rreth orës 16:00, Presidentja e vendit, Vjosa Osmanido ta përfaqësojë Kosovën në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ku i pranishëm do të jetë edhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Presidenca ka njoftuar se shefja e shtetit të Kosovës “pritet të flasë për progresin, zbatimin e reformave, të drejtat e njeriut, demokracinë, sundimin e ligjit si dhe fusha të tjera me rëndësi për Kosovën”, njofton Klankosova.tv

Bëhet e ditur se ajo do të flasë edhe “për domosdoshmërinë për drejtësi për krimet e kryera nga Serbia në Kosovë”.