Fjalë Kyçe

“Protestën kërkush nuk ua ndalon, por rrugën duhet me liru”, polici iu flet shqip serbëve në veri (VIDEO)

“Protestën kërkush nuk ua ndalon, por rrugën duhet me liru”, polici iu flet shqip serbëve në veri (VIDEO)

Njësia Speciale e Kosovës është vendosur në pikat kufitare në Jarinje, për të kontrolluar zbatimin e marrëveshjes së reciprocitetit lidhur me targat.

Pas këtij vendimi, qytetarë serbë kanë dalë për të protestuar dhe njëkohësisht kanë bllokuar rrugën, njofton Klankosova.tv.

Njëri nga pjesëtarët e policisë së Kosovës, iu ka drejtuar serbëve në gjuhën shqipe duke iu thënë: “Protestën kërkush nuk ua ndalon, por rrugën duhet me liru”.

Ndiqeni më poshtë videon e publikuar nga mediat serbe.