Fjalë Kyçe

Protestuesi serb para kamerës kërcënon si i çmendur me armë të ftohtë

Protestuesi serb para kamerës kërcënon si i çmendur me armë të ftohtë

Gazetari Ermal Panduri në llogarinë e tij në Facebook ka publikuar një fotografi dhe video të një serbi i cili po mban në dorë një thikë.

Ky serb ndodhet në protesten në Jarinjë, ku tash e disa ditë po qëndrojnë disa serbë.

Në videon e publikuar, ky serb dëgjohet duke thënë:

“Le të vijnë këtu”, derisa shanë rëndë dhe bën gjestin e tmerrshëm me thikë.

“Ky ndoshta eshte jo normal, por fakti se e lene brenda protestes nje te tille, me arme te ftohta, tregon per mundesine e incidenteve. Kjo pastaj mund te quhet nga ta edhe justifikim per eskalim eventual.”, ka shkruar Panduri.