Fjalë Kyçe

Qeveria ndanë 471 mijë euro për zgjedhje në Veri

Qeveria ndanë 471 mijë euro për zgjedhje në Veri

Qeveria e Republikës së Kosovës ka marrë vendin që të ndajë 471 mijë euro për organizimin e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në katër komunat në Veri të Kosovës.

Ky vendim është marrë sot në mbledhjen e Qeverisë të kryesuar nga kryeministri Ramush Haradinaj,

Zgjedhjet e parakohshme do të organizohen në Mitrovicën e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan.

Përveç Listës Serbe, në këto zgjedhje do të garojë edhe Partia Demokratike e Kosovës. Ndërkohë partia e kryeministrit Haradinaj ka zgjedhur që të mos i futet kësaj gare.