Fjalë Kyçe

Raportohet për 10 të vrarë dhe 4 të plagosur në Cetinje të Malit të Zi

Raportohet për 10 të vrarë dhe 4 të plagosur në Cetinje të Malit të Zi

Të paktën dhjetë persona janë vrarë në Cetinje të Malit të Zi edhe katër të tjerë janë transportuar në Qendrën Klinike, raporton Vijesti.

Sipas informacioneve nga policia dhe prokuroria, në mesin e të vdekurve ka edhe të mitur.

34-vjeçari kishte qëlluar me armë në drejtim të disa perosnave në afërsi të vendbanimit të tij në Cetinje dhe më pas i njëjti është vrarë.Në vendngjarje ndodhet prokurori i lartë i shtetit, shërbimet e emergjencës, policia dhe Shërbimi i Mbrojtjes dhe Shpëtimit.

Të shtënat kanë ndodhur pak pas orës 16:00, mes të plagosurve është edhe një polic i cili është transportuar në Qendrën Klinike të Malit të Zi. Gjendja e tij është stabile.