Fjalë Kyçe

Real Madridi sakrifikon Modriqin për dy yjet e Interit

Real Madridi sakrifikon Modriqin për dy yjet e Interit

Real Madridi është duke menduar për një shkëmbim të madh.

“Don Balon” shkruan se Real Madrid është i gatshëm të sakrifikojnë Luka Modriqin me Mauro Icardin dhe Milan Skriniar te Interit.

Modriq këtë vit udhëhoqi Kombëtaren e tij deri në finalen e Kupës së Botës si dhe fitoi “Topin e Artë”.

Kroati prej kohësh është i gjigantëve të Serisë A, Inter.

“Los Blancos” thuhet se janë të gatshëm të lejojnë transferimin e kroatit tek “Nerazurët”, por më kushte që këta të fundit të pranojnë kalimin e dyshes Icardi-Skriniar në ‘Bernabeu’.