Fjalë Kyçe

Remzie Osmani bëhet gjyshe: Në kohë koronavirusi vjen në jetë Emma

Remzie Osmani bëhet gjyshe: Në kohë koronavirusi vjen në jetë Emma

Pas nëntë muajsh pritje të ëmbël, Gëzime Krasniqi, është bërë nënë për herë të parë, duke sjellë në jetë një vajzë që e kanë quajtur Emma, shkruan Kosovarja.

Kështu, Remzie Osmani për herë të parë e ka fituar epitetin e gjyshes.
Gëzimja dhe bashkëshorti i saj, Hami, ndodhen në Amerikë, atje ku edhe ka lindur e vogla.

Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë babai i vogëlushes së sapo ardhur në jetë, duke shkruar:
“Emma Hamzaj 15.03.2020

Te uroj shendet dhe jete te gjate qika babit ❤.” Faleminderit Zotit 🙏
Our life together has just begun.
You’re part of me, my little one . ❤”

Rritë e shëndet!