Fjalë Kyçe

Rina Balaj ia huq me të madhe, nuk e di që vendlindja e saj është qytet e jo fshat

Rina Balaj ia huq me të madhe, nuk e di që vendlindja e saj është qytet e jo fshat

Reperja, Rina Balaj javën e kaluar ka qenë e ftuar në emisionin “Why Not” te Roza Lati.

Ndër pyetjet e Rozës drejtuar Rinës ka qenë edhe origjina e reperes që tashmë të gjithë e dinë se ajo vjen nga Istogu, shkruan lajmi.net.

Megjithatë, prezantuesja Lati për të disatën herë i thotë se vjen nga fshati Istog dhe Balaj nuk ka reaguar fare për t’i thënë se Istogu është qytet.

Roza Latit mund t’i falet pasi ajo është nga Shqipëria dhe mund të mos e dijë por Rina ka habitur me mosreagimin pasi nuk e di se vendlindja e saj është qytet e jo fshat.

Këtë mund ta dëgjoni në intervistën e mëposhtme që nga minuta e 28:05.

Për të gjithë ata si Rina që nuk e dinë se Istogu është qytet, fotoja e mëposhtme e dëshmon këtë fakt.

https://www.youtube.com/watch?v=gYmqblnvJ8g