Fjalë Kyçe

Rita bën këtë gjest madhështor për gratë e mbijetuara të luftës

Rita bën këtë gjest madhështor për gratë e mbijetuara të luftës

Rita Ora shpesh ka treguar që është edhe një humaniste e madhe.

Ajo kësaj radhe do t’i ndihmojë gratë e mbijetuara të luftës. Këtë marrëveshje e ka nënshkruar dhe e ka bërë të ditur vet ylli kosovar përmes llogarisë Instagram.

“Shumë e lumtur që të festojmë bashkëpunimin tim të veçantë me ESCADA në NYC. Dizajni ka të bëj me ngjyrën e preferuar, të kuqen që përfaqëson pasionin dhe forcën. Një përqindje nga shitjet do t’i jepet partnerit tonë të bamirësisë Women For Women UK dhe punës së tyre që ndihmon gratë e mbijetuara të luftës që të rindërtojnë jetën e tyre”, ka shkruar Rita.