Fjalë Kyçe

Rizvanolli falënderon Shqipërinë për ndihmën me rrymë: Është afër nesh edhe në këto ditë festive

Rizvanolli falënderon Shqipërinë për ndihmën me rrymë: Është afër nesh edhe në këto ditë festive

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka falënderuar ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë të Shqipërisë dhe zv/ministrin Ilir Bejtja, për ndihmën që Shqipëria do t’ia ofrojë Kosovës rreth energjisë elektrike.

Rizvanolli nëpërmjet në postimi në Facebook ka thënë se Shqipëria është afër nesh për t’i zbukuruar edhe më këto ditë festive, jo për të filluar por për të vazhduar të qëndrojmë në krah të njëri-tjetrit.

“Së bashku do të vazhdojmë të punojmë që të përmirësojmë mirëqenien e qytetarëve tanë në të dy anët e kufirit”, shkroi ajo./indeksonline