Fjalë Kyçe

Roma dërgon ofertë për Lenglet

Roma dërgon ofertë për Lenglet

Klubi italian ka shfaqur interesim për mbrojtësin Clement Lenglet.

Sipas ‘Sport’, Roma tashmë ka dërguar ofertën e parë në drejtim të Barcelonës për Lengletin, transmeton lajmi.net.

Raportohet se klubi italian ka dërguar një ofertë rreth 15 milionë euro për mbrojtësin.

‘Blaugranët’ nuk llogarisin më në futbollistin e tyre, dhe janë të hapur ta shesin por po kërkojnë rreth 25 milionë euro.

Bisedimet mes dy klubeve pritet të vazhdojnë, dhe një marrëveshje mund të arrihet gjatë javëve të ardhshme.