Fjalë Kyçe

Ronaldo me një mesazh pasi Messi fitoi çmimin ‘FIFA The Best’

Ronaldo me një mesazh pasi Messi fitoi çmimin ‘FIFA The Best’

Cristiano Ronaldo postoi një mesazh filozofik në Instagram pasi vendosi të anashkalojë ceremoninë e çmimeve të FIFA-s, ku rivali i tij Lionel Messi u zgjedh si ‘Lojtari më i mirë’ nga FIFA.

Ronaldo përfundoi i treti pas yllit argjentinas dhe mbrojtësit të Liverpool, Virgil van Dijk, por vendosi të mos marrë pjesë në ceremoninë në Milano të hënën.

34-vjeçari ka mbetur jashtë fushave për ndeshjen e Juventusit në Serie A kundër Brescias të martën për shkak të një dëmtimi fizik, përcjell lajmi.net.

“Durimi dhe këmbëngulja janë dy karakteristika që dallojnë profesionistin nga amatori”.

”Gjithçka që është e madhe sot ka nisur si diçka e vogël. Nuk mund të fitosh gjithçka, por bën gjithçka është e mundur që të realizosh ëndrrat e tua”.

”Dhe nuk harron se pas natës vjen gjithmonë agimi”, shkroi 34-vjeçari.