Fjalë Kyçe

Rrahje me mjete të forta në Komoran, pesë persona të lënduar

Rrahje me mjete të forta në Komoran, pesë persona të lënduar

Pesë persona kanë pësuar lëndime pasi janë rrahur mes vete në Komoran të Drenasit sot rreth orës 07:00.Sipas Policisë, të gjithë personat e përfshirë janë lënduar nga mjetet e forta (shufra metali).

Të njëjtit, pas trajtimit mjekësor janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

“Personat e lënduar pas trajtimit të nevojshëm mjekësor dhe më pas intervistimit nga ana e policisë me vendim të prokurorit, janë dërguar në mbajtje”- ka njoftuar Policia.Tutje thuhet se ndaj tyre është iniciuar rast për veprën – lëndim trupor.