Fjalë Kyçe

Rrëmbehet një shtetas turk në Prizren, arrestohen dy persona

Rrëmbehet një shtetas turk në Prizren, arrestohen dy persona

Policia ka arrestuar dy persona në Prizren.

Dy persona nga komuniteti turk janë arrestuar në Prizren, pasi që të njëjtit kishin rrëmbyer dhe kishin mbajtur në një vend të panjohur viktimën mashkull shtetas i Turqisë.

Konsullata turke është njoftuar, viktima kishte lëndime të lehta në kokë dhe ka pranuar tretman mjekësor.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Turq pasi që të njëjtit kishin rrëmbyer dhe kishin mbajtur në një vend të panjohur viktimën mashkull shtetas i Turqisë. Konsullata turke është njoftuar, viktima kishte lëndime të lehta në kokë dhe ka pranuar tretman mjekësor. Të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje”.