Fjalë Kyçe

Sa gjyshe e mirë është Shyhretja, e tregojnë këto foto

Fëmijët në çdo familje janë gëzimi dhe “problemi” i shtëpisë.

E prindërit për secilin fëmijë janë dashuria e parë. Por, një dashuri e pakrahasueshme është ajo e gjyshërve, shkruan “Kosovarja”.

Janë të njohur shembuj të shumtë që tregojnë lidhjen që kanë gjyshërit me nipërit e mbesat.

Por sa gjyshe e dashur është këngëtarja Shyhrete Behluli?

Ylli i muzikës popullore, është shembull i një grua, nëne, e gjyshe të përkushtuar.

Ajo vazhdimisht ndanë momente nga aktivitete të ndryshme me familjarë.

E për Matinin, djalin e djalit të saj, ka një dashuri të veçantë.

Këtë e dëshmojnë fotografitë që ajo ka ndarë bashkë me vogëlushin simpatik.