Fjalë Kyçe

Sali Berisha akuzon rënd Baton Haxhiun

Sali Berisha akuzon rënd Baton Haxhiun

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, ka hedhur akuza të ashpra ndaj gazetarit kosovar, Baton Haxhiu, duke thënë se ai i shërben Serbisë.

Akuzat e Berishës vijnë pasi Albin Kurti një ditë më parë deklaroi se Baton Haxhiu është ndërmjetës i Beogradit te Edi Rama.

“Albi Kurti u tha shqiptarëve një gjë që në Kosovë e dinë në mënyrë absolute. Njerëzit kanë memorie kur Milloshi (Sllobodan Millosheviq, v.j.) e thirri në Hagë dhe i tha se ti ke bashkëpunuar me Stanishiqin. Ky njeri merr funksion kryesor ndërlidhës midis Edvinit (Ramës) dhe (Aleksandar) Vuçiqit”, ka deklaruar Berisha në Ora News.

“Ky është një rracist i pështirë. Ata duhet të hanë çokollata që pranë tyre është flamuri serb. Ky është miku i ngushtë i Edi Ramës”, është shprehur Berisha.