Fjalë Kyçe

Sali Berisha reagon ashpër ndaj Baton Haxhiut

Sali Berisha reagon ashpër ndaj Baton Haxhiut

Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi pas deklaratave të analistit Baton Haxhiu se ai e ka hedhur i pari tezën e ndarjes së Kosovës.

Berisha tha se ai e ka kundërshtuar vazhdimisht tezën e ndarjes së Kosovës.

Statusi i Berishës

Miq, sonte argati in chef, Baton Stanishiq deklaroi ne “Opinion” se une paskam deklaruar ne vitin 2004 se Kosova kurre nuk behet e pavarur po nuk shpetoi ne Liposaviqi, Zubin Patoku dhe Zveçani.

Me kete rast informoj opinionin se:

-1 Une kam kundershtuar qe nga viti 1991 gjer sot me qindra here ndarjen e Kosoves.

-2 Une konsideroj ne çdo aspekt Liposaviqin, Zubin Patokun, Zveçanin troje shqiptare pavaresisht se kush i banon aktualisht ato.

3- Ndryshimi i kufijve te Kosoves eshte absolutisht vetem skenar i Serbise se Madhe dhe ky eshte misioni i argateve shqipfoles albanofob ne Prishtine dhe Tirane.

Ky trillim i argatit in chef eshte shpifja e fundit e Beogradit!