Fjalë Kyçe

Sejdiu tregon se a do të bëhen pjesë e Qeverisë

Sejdiu tregon se a do të bëhen pjesë e Qeverisë

Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu ka thënë se PSD nuk do të jetë pjesë e kësaj qeverie.

Këto deklarata Sejdiu i bëri në hollin e Kuvendit të Kosovës, para fillimit të seancës, shkruan Gazeta Alo.

“Ne nuk do të jemi pjesë e kësaj Qeveria, e pas zgjedhejve do të shohim”, ka thënë ai.

Sejdiu, ka folur edhe për ligjin për dialog duke shtuar se janë të interesuar që ta vëjnë në binar dialogun.

“Jemi të interesuar që dialogu të vieht në binzarë dhe të votohet sot ligji në Kuvend. Për neve është e rëndësishme që vendi të bëhet me ligj për dialog”, ka thënë ai./Gazeta Alo/