Fjalë Kyçe

Shala: Veseli kurrë nuk do të lë njerëz të harruar nga dora e shtetit

Shala: Veseli kurrë nuk do të lë njerëz të harruar nga dora e shtetit

Sot është dita e tret nga fillimi i fushatës zgjedhore, Partia Demokratike e Kosovës në krye më kandidatin për kryeministër, Kadri Veselin edhe kandidatin për deputetë, Ferat Shalën, gjatë ditës së djeshme vizitua Arllatin, Gllanasellën dhe Nekocin.

Shala këto fshatra i quan si bastione të palëkundura të PDK-së, dhe se njerëzit e këtyre vendeve janë të bindur se PDK-ja ka vlerë evropianë dhe se kurrë nuk do të lë njerëzit të harruar nga dora e shtetit.

Ky është postimi i tij i plotë:

Edhe mbrëmë u dëshmua se Arllati, Gllanasella dhe Nekoci janë bastione të palëkundura të Partisë Demokratike të Kosovës.

Njerëzit e mirë dhe punëtorë të Arllatit, Gllanasellës dhe Nekocit janë thellësisht të bindur se PDK-ja, mbi të gjitha është vlerë evropiane, dhe se Qeveria e ardhshme Veseli kurrë nuk do të lë njerëz të harruar nga dora e shtetit.

Ndërtojmë të Ardhmen
Për Ty dhe Shtetin

#PDK112 #FeratShala31