Fjalë Kyçe

Shaqiri në stol ndaj Brazilit

Shaqiri në stol ndaj Brazilit

Shaqiri, një nga pesë lojtarët që është stërvitur me Guardiolën e Kloppin

Xherdan Shaqiri nuk do të luaj nga minuta e parë për Zvicrën në ndeshjen kundër Brazilit.

Shaqiri ka mbetur në stol, ndërsa kapiteni Granti Xhaka është titullar në ndeshjen e vlerësuar të rëndësishme për helvetikët.

Në stol te Zvicra ka mbetur edhe Ardon Jashari. Ndeshja Brazil – Zvicër nis në ora 17:00 dhe i takon grupit G. Brazili është lider me tri pikë sa ka edhe Zvicra në vendin e dytë. Kameruni dhe Serbia kanë nga një pikë.