Fjalë Kyçe

Shkakton zjarr, nga pakujdesia i djeg mbi 2 hektarë mjedra

Shkakton zjarr, nga pakujdesia i djeg mbi 2 hektarë mjedra

Një person në Prishtinë ka ndezur zjarr dje rreth orës 15:00, ku nga pakujdesia e tij janë djegur 2 hektarë e 16 ari të mbjella me mjedra me sistem të ujitjes dhe disa pemë.

Rastin në polici e ka lajmëruar pronari i mjedrave.

I dyshuari pas intervistimit me vendimin e prokurorit, lirohet në procedurë të rregullt./Gazeta Alo/