Fjalë Kyçe

Shkarkimi i Wengerit i kushtoi Arsenalit 17 milionë funte

Shkarkimi i Wengerit i kushtoi Arsenalit 17 milionë funte

Arsenali ka paguar 17 milionë funte për Arsene Wengerin dhe stafin e tij të trajnerëve pasi që e shkarkojë nga puna e trajnerit

Sipas The Times, Gunners i dhanë fund mbretërimit 22 vjeçar të francezit në fund të majit, ku i kishin mbetur edhe një vit në kontratën e tij.

Për ti dhënë fund kohës së Wenger në Arsenal ata është dashur të paguajnë tërë shumën e kontratës së tij, përfshirë edhe pagesat e stafit të tij që u larguan bashkë më të nga klubi.