Fjalë Kyçe

Shkëlqen Krasniqi, Ballkani del fitues në ndeshjen e zgjatur kundër Llapit

Ballkani ka shënuar fitoren e radhës në shtëpi ndaj Llapit, në kuadër të xhiros së pestë në Superligën e Kosovës.

Skuadra nga Suhareka mposhten në shtëpi me rezultat 2 – 0 Llapin, shkruan lajmi.net.

Golin e vetëm e realizoi talenti i Ermal Krasniqit, që ishte i katërti për të këtë sezon.

Ndeshja u shty fillimisht në pjesën e parë shkaku që policia i dërgoi tifozët “Xhebrailat” jashtë loje, pasi ofenduan trajnerin Tahir Batatina.

“Xhebrailat” provuan fillimisht të kthehen në fushë, por policia prapë nuk i lejoi kështu fillimi i pjesës së dytë u shty edhe për 30 minuta.

Në pjesën e dytë, Arbnor Ramadani u largua nga fusha pasi u ndëshkua me të kuq (72′).

Në fundin e takimit, Krasniqi doli në skenë sërish për të arkëtuar pikët e plota për Ballkanin (90+3).

Me këtë fitore, Ballkani është lider në Superligë të Kosovës me 11 pikë, derisa Llapi renditët në pozitën e parafundit me dy sosh.