Fjalë Kyçe

Shqipëri – Turqi, formacionet zyrtare

Shqipëri – Turqi, formacionet zyrtare

Kombëtarja e Shqipërisë nis sonte garat kualifikuese për EURO 2020, shkruan Gazeta Alo.

Shqipëria do të përballet me Turqinë.

Theksojmë se ndeshja mes këtyre dyja kombëtareve do të zhvillohet në Shkodër me fillim në ora 20:45.

Shqipëria: Berisha, Hysaj, Gjimshiti, Veseli, Aliji, Xhaka, Abrashi, Memushaj, Uzuni, Grezda dhe Sadiku.

Turqia: Gonuk, Soyuncu, Kabak, Gonul, Tasdemir, Belozoglu, Takdemir, Yazici, Karaca, Calhanoglu dhe Yilmaz. /Gazeta Alo