Fjalë Kyçe

Shqipëri: Vidhnin energji elektrike, arrestohen 11 persona dhe shpallen në kërkim 14 të tjerë

Shqipëri: Vidhnin energji elektrike, arrestohen 11 persona dhe shpallen në kërkim 14 të tjerë

Gjatë kontrolleve me OSHEE-në, policia ka evidentuar 51 raste të vjedhjes së energjisë elektrike, në të gjithë vendin.

Ata janë kapur duke kryer lidhje të paligjshme të energjisë elektrike ose me ndërhyrje në matësit elektrikë në banesa apo ambiente të tjera, me qëllim për të vjedhur energjinë elektrike.

Nga të gjithë rastet, janë arrestuar 11 persona, proceduar penalisht 26 shtetas dhe shpallur në kërkim 14 të tjerë./tch