Fjalë Kyçe

Shqipëria dhe Zvicra me këngëtarin shqiptar, në finalen e “Eurovisionit”

Shqipëria dhe Zvicra me këngëtarin shqiptar, në finalen e “Eurovisionit”

Dy këngëtarë shqiptarë do të performojnë në finalen e edicionit të sivjetmë të “Eurovisionit”.

Anxhela Peristeri me këngën “Karma” ka marrë votat e mjaftueshme për të përfaqësuar Shqipërinë në finalen që do të mbahet të shtunën mbrëma. Ndërsa Zvicrën do ta përfaqësojë shqiptari Gjon Muharremaj.

Serbia, Bulgaria, Moldavia, Portugalia, Islanda, San Marino, Greqia, Finlanda janë shtetet tjera që kanë siguruar kualifikimin në finale.