Fjalë Kyçe

Shtëpia e Bardhë e lavdëron Ramën për largimin e ambasadorit iranian

Shtëpia e Bardhë e lavdëron Ramën për largimin e ambasadorit iranian

Këshilltari për siguri i Presidentit Trump, John Bolton ka njoftuar se Shqipëria e ka përzënë ambasadorin e Iranit në Tiranë.

Me këtë e ka lavdëruar lëvizjen e Edi Ramës, raporton KTV.

“Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sapo e përzuri ambasadorin iranian, duke i dhënë sinjal liderëve të Iranit se përkrahja e tyre për terrorizmin nuk do të tolerohet. Ne qëndrojmë bashkë me Kryeministrin Rama dhe popullin shqiptar që kundërshtojnë sjelljen e pamatur në Evropë dhe në gjithë globin”, ka shkruar Bolton në Twitter.