Fjalë Kyçe

Si dy pika uji, kjo është motra e Vesa Lumës

Si dy pika uji, kjo është motra e Vesa Lumës

Sot mmotra e Vesa Lumes, feston ditëlindjen.

Nuk e dimë nëse sot ishte dita e duhur për ta bërë këtë, por Vesa Luma ka treguar vesin më të keq të motrës së saj.

Në ditën e lindjes së Deas, këngëtarja ka treguar se ashtu si të gjitha motrat e vogla edhe ajo i merr rrobat pa pyetur.

Madje Dea i fsheh ato dhe Vesa e zbulon kur ia sheh të veshura në foto. Por pas këtyre kritikave, Vesa e rregullon raportin me dedikimin më të bukur që mund të bëjë një motër:

“Uroj që vitin që vjen të mos mi marrësh rrobat, t’i fshehësh në valixhe dhe unë të t’i shoh veshur në foto. Të dua deri në hënë dhe mbrapsht, vazhdo shkëlqe ylli im”, ka shkruar Vesa në foton ku Dea shfaqet me veshje tradicionale.

Këngëtarja shqiptare ndodhet ende në Kosovë dhe po punon për një projekt të madh muzikor që pritet ta bëjë publik së shpejti.