Fjalë Kyçe

Sipas Vuçiqit, as që ka në horizont marrëveshje me Kosovën, paralajmron edhe një çënjohje

Sipas Vuçiqit, as që ka në horizont marrëveshje me Kosovën, paralajmron edhe një çënjohje

Presidenti i Serbisë dhe lideri i Partisë Përparimtare Serbe (SNS), Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se as që ka në horizont marrëveshje me Kosovën, madje as që po bisedohet për të, e citon agjencia serbe e lajmeve FoNet, transmeton Koha.net.

Ndërsa rreth takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin në SHBA, ai tha se kanë biseduar për avionë, hekurudhë dhe autostradë, po ashtu e ka paralajmëruar që të shohë se cili do të jetë vendi i ardhshëm që do të tërheqë njohjen për Kosovën.