Fjalë Kyçe

Sot do të zhvillohen katër ndeshje në UEFA Europa League

Sot do të zhvillohen katër ndeshje në UEFA Europa League

Në ligën e Evropës sot do të zhvillohen katër ndeshje interesante në fazën e 1/8 të finales.

Nga ora 18:55 do të përbalelt Bayer Leverkusen kundër Rangers, dhe Sevilla kundër Romës, ndërsa nga ora 21:00 do të takohet Basel kundër Eintracht Frankfurtit dhe Ëolves kundër Olympiacos Piraeus.

Kujtojmë se Manchester United, Shakhtar Donetsk dhe Copenhagen kanë kaluar në fazën tjetër – qerekfinale.

Liga e Evropës është shtyrë për shkak gjendjes së pandemisë COVID-19 dhe tash do të zhvillohet në kushte të jashtëzakonshme.