Fjalë Kyçe

Statistikat e frikshme të Leo Messi

Statistikat e frikshme të Leo Messi

Barcelona ka mposhtur mbrëmë Betisin me rezultatin 5:1, shkruan Gazeta Alo.

Lionel Messi në këtë përballje ka shënuar tre gola dhe ishte lojtai i ndeshjes.

Kjo sezon pēr Messin është e jashtzakonshme.

Leo Messi në këtë sezon ka arritur statistika të frikshme.

37 ndeshje
39 gola
21 asiste
129 driblime të kompletuara
122 raste të krijuara
1729 pasime të sakta
12 goditje të mbrojtura nga shtylla
4 hat-trick.

Thjesht i jashtzakonshëm. /Gazeta Alo