Fjalë Kyçe

Stuhi të borës në Gjermani, shkaktohen aksidente të shumta

Stuhi të borës në Gjermani, shkaktohen aksidente të shumta

Stuhitë e borës në rajonin e Bavarisë të Gjermanisë kanë shkaktuar tollovi të dielën.

Drejtuesit me goma verore kanë mbetur të bllokuar nga reshjet e borës që kanë arritur deri 10 centimetra, shkruan Euronews.

Të prekura nga këto tollovi kanë mbetur veçanërisht Autostrada A9 midis Bayreuth dhe Pegnitz.

Pati disa aksidente në këtë pjesë të rrugës, megjithëse shumica ishin të lehta.