Fjalë Kyçe

Stuhia godet Shëngjinin, pamje trishtuese nga plazhi

Stuhia godet Shëngjinin, pamje trishtuese nga plazhi

Moti i ligë me shi e stuhi ka bërë që vendet bregdetare në veri të Shqipërisë të vërshohen nga uji. Këtë vit bregdeti shqiptar për të dytën herë po ballafaqohet nga moti i lig.

 

Para disa javësh stuhia goditi pjesë të ndryshme të veriut të Shqipërisë dhe Malit të Zi, teksa më të prekurat ishin Ulqini, Velipoja e Shëngjini, shkruan Indeksonline.

 

Derisa edhe sot po e njëjta stuhi ka marrë këtë pjesë. Përmes kësaj videoje mund të shihni se si është katandisur plazhi i Shëngjinit.

 

Pamje live nga Shëngjini ⛈⛈⛈Video : Nderim S. Bushi

Gepostet von Meteo Ballkan am Sonntag, 28. Juli 2019