Fjalë Kyçe

Sulm me armë zjarri në drejtim të shoferit të kombibusit në Gjakovë

Sulm me armë zjarri në drejtim të shoferit të kombibusit në Gjakovë

Një person dyshohet se ka gjuajtur me armë zjarri drejt shoferit të një kombi-bus, në të cilin kishte edhe udhëtarë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:22 në Gjakovë, saktësisht në rrugën “Gaspër Karaqi”.

Sipas Policisë dy plumba qëlluan kombi-busin, por nuk pati të lënduar.

I dyshuari është ende në arrati dhe policia po merret me rastin.

“Ju njoftojmë se me datë 30.05.2021 rreth orës 19:22 në rr. “Gaspër Karaqi” kemi marrë informatë se një person i panjohur me veturë Opel Omega ngjyr hiri (sipas një dëshmitari) ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës A.K. i lindur në Klinë, banor i Gjakovës, ku i njëjti ishte duke drejtuar kombi-busin e kompanisë së transportit të udhëtarëve “Ylli”, ku dy predha kanë goditur këtë kombi por fatmirësisht nuk kemi asnjë person të lënduar”, njofton policia.