Fjalë Kyçe

Sulmi me thikë ndaj shoqës së dhomës, ja çfarë vendimi merr Gjykata

Sulmi me thikë ndaj shoqës së dhomës, ja çfarë vendimi merr Gjykata

Është marrë vesh se Gjykata e Prishtinës ka marrë aktvendim që ta aprovojë kërkesën e prokurores Ajshe Ferati, e cila ka kërkuar paraburgim për vajzën e cila dyshohet se gjatë natës së mbrëmshme pas një mosmarrëveshje me cimeren e saj, e ka kanosur dhe ka tentuar ta sulmojë me thikë.

Të dyshuarës i është caktuar masa e paraburgimit prej një muaji.

Lajmin për Kallxo.com e ka konfirmuar edhe kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka.

Sipas raportit të Policisë, një mosmarrëveshje mes dy cimereve raportohet të ketë ndodhur mbrëmë në Prishtinë.