Fjalë Kyçe

Sveçla: Sovraniteti është i patjetërsueshëm

Sveçla: Sovraniteti është i patjetërsueshëm

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka qëndruar për vizitë në Jasenovik, në pendën e Liqenit të Ujmanit.

Ai ka vizatuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës. Me vajzat dhe djemtë e Policisë që nuk kursejnë asgjë në mbrojtje të sovranitetit, kushtetutshmërisë dhe ligjshmërisë në vendin tonë, ka shkruar Sveçla në një postim në Facebook, duke shtuar se në shoqëri normale demokratike, Republika është e veshur me sovranitet, ndërsa sovraniteti është i patjetërsueshëm.