Fjalë Kyçe

Të shtëna me armë zjarri afër një pompe derivatesh në Prishtinë

Të shtëna me armë zjarri afër një pompe derivatesh në Prishtinë

Të shtëna me armë zjarri afër një pompe derivatesh janë konfirmuar nga Policia të enjten mbrëma.

Zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti, ka thënë se të dhënat e deritanishme tregojnë se nuk ka asnjë të lënduar.

“Sot rreth orës 19:30, kemi marrë informatën për të shtëna me armë zjarri në afërsi të një pompe derivatesh, në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme. Bazuar në të dhënat e deritanishme në këtë rast nuk ka ndonjë person të lënduar”, ka thënë ajo.

Hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin veprimet hetimore për ndriçimin e plotë të rastit, ndërkohë që një person është kapur nga Policia nën dyshimin për përfshirje në këtë rast.