Fjalë Kyçe

Teksas: Kjo mësuese, nënë e 4 fëmijëve vdiq ‘duke mbrojtur fëmijët në klasën e saj’

Teksas: Kjo mësuese, nënë e 4 fëmijëve vdiq ‘duke mbrojtur fëmijët në klasën e saj’

Në mesin e të vrarëve në sulmin në shkollën fillore Robb në Tekas është edhe mësuesja Irma Garcia.

Nëna e katër fëmijëve ka dhënë mësim në klasën e katërt dhe la pas bashkëshortin e saj 24-vjeçar, Joe Garcia, transmeton Klankosova.tv.

Nipi i saj e përkujtoi atë në Twitter, duke shkruar se ajo “sakrifikoi veten duke mbrojtur fëmijët në klasën e saj”.

“Ajo ishte e dashur për shumë dhe do të na mungojë vërtet”, shtoi ai.