Fjalë Kyçe

Tentoi të deponojë para false në bankomat, arrestohet i dyshuari

Tentoi të deponojë para false në bankomat, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Viti pasi që njëjti tentoi të deponojë një kartëmonedhë e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.

Menaxher i bankës ka konfirmuar se në bankomatin e jashtëm të asaj banke është tentuar të kryhet ky veprim.

“Kartëmonedha e dyshuar është konfiskuar nga njësiti policor për procedura të mëtejme hetimore, ku është iniciuar lënda dhe mbetet të hetohet”, thuhet në njoftimin e policisë./Gazeta Alo/